100-річчя Василя Сухомлинського
28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, вченого зі світовим ім'ям Василя Олександровича Сухомлинського. Враховуючи його внесок у розвиток української та світової педагогічної науки і освіти, 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення у 2018 році на рівні ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.
Василь Сухомлинський – педагог світового значення, який говорив, що у будь-які часи важливо виховати Людину. Його гуманістичні ідеї та ідеали актуальні й до сьогодні. Важко було обрати лише 7 цитат видатної людини, яка присвятила все своє життя школі, але ми спробували.
До хорошого уроку учитель готується все життя.
Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці і сам вимагати її від себе.
Праця – це одне з найчистіших і найшляхетніших джерел емоційного стану, радості діяння, творення. Думка, що народжена, збуджена, витончена в праці, стає радісною, оптимістичною.
Головною потребою кожного школяра мають стати праця, самостійна думка, відкриття істини.
Совість — це емоційний страж переконань.
Слово – найтонший дотик до серця; воно може стати і ніжною запашною квіткою, і живою водою, що повертає віру в добро, і гострим ножем, і розпеченим залізом, і брудом… Мудре і добре слово дає радість, нерозумне і зле, необдумане і нетактовне – приносить біду.
Словом можна вбити й оживити, поранити і вилікувати, посіяти тривогу й безнадію і одухотворити, розсіяти сумнів і засмутити, виклкати посмішку і сльози, породити віру в людину і посіяти зневіру, надихнути на працю і скувати сили душі…